fbpx
Dziennik Budowy – Perła Śródmieścia – Styczeń 2019
7 lutego 2019
Dziennik Budowy – Perła Śródmieścia – Luty 2019
30 maja 2019

Zakup nowego mieszkania to zawsze poważna decyzja: zarówno jeśli jest to mieszkanie przeznaczone dla użytku swojego lub rodziny, jak i inwestycja, która ma przynosić zyski np. dzięki wynajmowaniu go lokatorom. Warto przy tym pamiętać, że lepszym krokiem będzie zawsze, o ile tylko budżet na to pozwala, zakup nowego mieszkania od dewelopera niż lokalu z rynku wtórnego.

Mieszkanie dla siebie

Wiele osób uważa słusznie, że zakup nowego mieszkania jest trafną inwestycją w przyszłość swoją i swojej rodziny. Mając własne mieszkanie, nawet zakupione na kredyt, nie trzeba być uzależnionym od osób lub firm wynajmujących mieszkania, których standard często odbiega od oczekiwań przyszłych lokatorów lub cena za wynajem jest zawyżona. Do tego, jeśli zdecydujemy się na zakup nowego mieszkania od dewelopera, możemy mieć pewność, że będzie ono posiadać preferowaną przez nas wielkość, odpowiedni rozkład pomieszczeń i inne pożądane funkcjonalności. Pamiętajmy też, że zakup własnego mieszkania to też inwestycja w przyszłość w tym sensie, że na starość nie będziemy musieli martwić się o dach nad głową, a po naszej śmierci mieszkanie zostanie w spadku dzieciom i wnukom.

Zakup nieruchomości na wynajem

Inną, coraz częściej praktykowana na rynku nieruchomości opcją jest zakup mieszkania, które będziemy wynajmować. Inwestycja w nieruchomości może obejmować właśnie mieszkania na wynajem, ale również całe budynki, lokale usługowe czy działki budowlane. Niektóre nowe inwestycje mieszkaniowe są już od początku zaplanowane pod kątem budowy mieszkań pod krótko- i długoterminowy wynajem. Ciekawą opcją może być też skorzystanie z oferty apartamentów na sprzedaż i zakup takiego lokalu na wynajem w atrakcyjnej dla turystów czy innych osób odwiedzających dane miasto lokalizacji. Generalnie osoby planujące zakup mieszkania pod wynajem powinny wziąć pod uwagę takie czynniki jak: jego lokalizacja, dostępna infrastruktura, rok budowy, piętro, liczba dostępnych pokoi oraz wyposażenie mieszkania. Jeśli takie mieszkanie ma być dobrą inwestycją, należy zaaranżować je tak, by wzbudzało zainteresowanie potencjalnych lokatorów i przynosiło wynajmującemu jak największe zyski.