fbpx

Zalety mieszkania w domu jednorodzinnym

Własny dom

Wiele osób mieszkających w bloku marzy o tym, aby kiedyś przeprowadzić się do własnego domu. I nic w tym dziwnego: własny dom oferuje zupełnie inny komfort życia, zwłaszcza dla dużej rodziny. Zakup domu to krok w stronę wolności, ale też większej ilości obowiązków. Warto przyjrzeć się im bliżej!

Naprawdę u siebie

Nie oszukujmy się: mieszkając w bloku, tak naprawdę żyjemy w jednej wielkiej rodzinie z sąsiadami. Nie możemy posłuchać głośno muzyki, gdy mamy ochotę, a wszelkie imprezy robią się mniej huczne po 22:00. Na montaż klimatyzatora musimy uzyskać zgodę administracji, a do tego nie jesteśmy w stanie upilnować, by psy bez smyczy i okoliczni chuligani nie niszczyli kwietników czy ogródków. Dlatego właśnie tak wielu ludzi marzy o własnym domu z ogrodem, w którym będą mogli czuć się naprawdę jak u siebie. Własny dom oznacza zazwyczaj spory metraż i własny pokój dla każdego domownika. W większych domach można stworzyć gabinet do pracy czy własny pokój multimedialny, a majsterkowicze wreszcie będą mieli swój upragniony garaż. To jednak nie wszystko. Pamiętajmy, że wraz z domem nabywamy kawałek swojej ziemi. Możemy więc posadzić na niej własne warzywa lub stworzyć dzieciom wymarzony plac zabaw z trampoliną i basenem włącznie. Własny dom to także letnie grillowanie, poranna kawa na świeżym powietrzu i możliwość przygarnięcia wielkiego psa.

O czym warto pamiętać?

Budowa domu trwa około dwóch lat. Coraz więcej rodzin decyduje się więc na nowe inwestycje mieszkaniowe, w których dom mogą odebrać niedługo po jego zakupie. Developerzy dają gwarancje na gotowe domy, a rodzinie odpada problem szukania sprawdzonej ekipy budowlanej i nieplanowanych kosztów podczas budowy. Wiele mówi się o tym, że własny dom oznacza wiele obowiązków. To poniekąd prawda ? jest ich więcej, niż gdy mieszkamy w bloku. Jednak na nowych osiedlach domów jednorodzinnych w wielu kwestiach pomoże nam administracja. Zakup gotowego domu na nowym osiedlu jest więc połączeniem zalet mieszkania w swoim własnym domu i wygody mieszkania w bloku.