fbpx

Urządzanie mieszkania od developera na własną rękę

Urządzanie mieszkania

Osoby kupujące swoje nowe lokum często szukają oszczędności podczas remontu. Niektórzy właściciele nowych mieszkań twierdzą, że powinno się je urządzać z doświadczonym architektem i ekipą remontową, gdyż tylko wtedy mieszkanie może pokazać pełną paletę swoich zalet. Inni z kolei uważają, że mieszkania od developerów są wręcz stworzone do tego, by nawet laik miał okazję spróbować urządzić je na własną rękę. Jak jest naprawdę?

Urządzanie mieszkania z architektem i ekipą

Zatrudnienie architekta i ekipy remontowej to oczywiście dodatkowy koszt przy urządzaniu lokum. Nie można go jednak nazwać pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Projektanci znają wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym mieszkaniu zostanie nadany określony styl, a do tego będzie ono jak najbardziej funkcjonalne. Profesjonaliści wykończą nasze mieszkanie szybko i rzetelnie. Dobre ekipy remontowe dają gwarancje na swoje usługi. Działając na podstawie projektu dokładnie wycenią koszty remontu, zaproponują też swoje własne rozwiązania, które sprawdziły się przy remontach innych wnętrz. Korzystając z usług fachowców możemy być pewni, że urządzone lokum posłuży nam przez lata.

Urządzanie na własną rękę

Nowe mieszkania są o wiele łatwiejsze w kwestii wykończenia niż stare lokale. Developerzy stawiają bloki bardzo dokładnie, dlatego nie ma w nich krzywych ścian, czy wystających z nich końcówek rur. To sprawia, że nawet laik sporą część prac może wykonać sam. Położenie paneli na równej podłodze jest dziecinnie proste, podobnie jak montaż mebli na idealnie równych ścianach. W przeciwieństwie do mieszkań ze starego budownictwa, w nowych lokalach gładź na ścianach jest już standardem. Dlatego wystarczy je pomalować, by wyglądały ładnie. Mieszkania od developerów mają praktyczne rozkłady pomieszczeń, dlatego też naprawdę niewiele osób ma problem z tym, by na własną rękę zaplanować ich funkcjonalne umeblowanie. Remontując lokal samemu musimy jednak liczyć się z tym, że przy którejś czynności możemy popełnić błąd, który może nas sporo kosztować. Dlatego prace specjalistyczne warto zlecać fachowcom, a oszczędności szukać tylko na prostszych zadaniach remontowych.