fbpx

Odwieczny dylemat: dom czy mieszkanie?

dylemat

Osoby, którym udało się zdobyć pieniądze na własne lokum, często stają przed dylematem, co kupić: dom czy mieszkanie. Nie ma jednej, poprawnej odpowiedzi na to pytanie. Przed zakupem należy dokładnie zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i jakie lokum jesteśmy w stanie utrzymywać.

Mieszkanie

Mieszkanie jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem. W zasadzie dbamy tylko o porządek w domu i nie musimy przejmować się odśnieżaniem wejścia do klatki, strzyżeniem trawników pod oknami czy przeciekającym dachem. W razie awarii dzwonimy do administracji osiedla i czekamy na jego rozwiązanie. Mieszkanie jest idealna opcją dla osób starszych, które nie muszą martwić się, że wraz z utratą sprawności nie będą mogły poradzić sobie z obowiązkami przy domu. Zakup mieszkania jest też dobrym pomysłem, jeśli chodzi o osoby ściśle powiązane z życiem w mieście. Młodzi ludzie, którzy pracują do późna w korporacjach, a wieczory spędzają w modnych klubach do mieszkania w mieście zawsze mogą wrócić taksówką. Dojazd pod miasto w godzinach nocnych może być problematyczny. To też dobry wybór dla tych, którzy po prostu lubią miejski styl życia, a nie przepadają za komarami i pieleniem ogródka. Mieszkanie jest też lepszym wyborem dla osoby, która dużo podróżuje i rzadko bywa u siebie.

Dom

Duży, ładny dom to oczywiście prestiż. Jednak jeśli nie stać nas na ogrzewanie wielu metrów kwadratowych zimą, lepiej wybudować coś mniejszego. Dom jest oczywiście świetnym wyborem dla rodzin z dziećmi. Dzięki większemu metrażowi każdy z członków rodziny może mieć swój pokój. Obecnie oferowane nowoczesne domy na sprzedaż nie wymagają od rodziny zajmowania się budową i czekania dwóch lat na jej koniec. Przeważnie znajdują się na przytulnych, zadbanych i strzeżonych osiedlach, dlatego też rodzice tym bardziej mogą być spokojni, że ich pociechy będą bawić się i wychowywać w bezpiecznych warunkach. Dom oznacza także ogród, w którym dzieci mogą mieć swój prywatny plac zabaw i spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.