fbpx

Na którym piętrze warto zamieszkać?

winda w bloku

Wybór nowego mieszkania to nie prosta sprawa. Zwraca się uwagę na rozmieszczenie pokoi, rozmiar lokum, czy naturalne oświetlenie pomieszczeń. Nie jest to nic dziwnego, każdy z nas chciałby mieszkać w miejscu idealnym, apartamencie przystosowanym do własnych potrzeb. W pewnym momencie pojawia się jednak kwestia tego, na którym piętrze powinno się znajdować nasze wymarzone mieszkanie. Dla jednych jest to kwestia priorytetowa, a dla innych sprawa drugorzędna, przychodząca na myśl dopiero po czasie. Aby dopiąć wszystko na ostatni guzik, warto poświęcić temu uwagę.

Parter? A może ostatnie piętro?

Główne obawy w sprawie wyboru piętra dla swojego apartamentu wynikają z pamięci o starym budownictwie. Zdecydowanie się na najniższy segment nie równa się dzisiaj zimnej podłodze, która miała styczność z piwnicą. Jako deweloperzy apartamentów na sprzedaż, kierujemy naszą ofertę zarówno do osób prywatnych, jak i właścicieli lokalów usługowych. A to właśnie te ostatnie zajmują partery naszych budynków, tworząc pasaż handlowy. Dodatkowo w naszych nowoczesnych mieszkaniach zastosowano ergonomiczną izolację, która zapewnia utrzymanie ciepła w pomieszczeniach, z dbałością nie tylko o ekologię, ale i ekonomię. Kolejnym zarzutem w stronę apartamentów na niższych poziomach jest hałas otoczenia, jednakże i to nie stanowi już problemu. Nowoczesne budownictwo, które stosujemy w naszych apartamentach, izoluje hałasy z zewnątrz. Montujemy duże okna panoramiczne o właściwościach akustycznych.

Zaletą parteru w stosunku do najwyższej kondygnacji była możliwość szybkiego wyjścia na zewnątrz, jak i powrotu. Nie trzeba było przemierzać olbrzymiej ilości schodów, by dostać się do swojego mieszkania. Jednakże i ten problem należy już do przeszłości. Jeżeli marzy ci się zamieszkanie na jednym z najwyższych pięter naszych apartamentów w Łodzi lub Krakowie, nie musisz drżeć na myśl o wdrapywaniu się na samą górę. Szybko i bezpiecznie, przewiozą cię tam windy. Ostatnie piętra często wiążą się z obawą o wysokie temperatury latem, w istocie ? im wyżej, tym jest cieplej. Jednak przy aktualnych metodach budownictwa, nie będzie to bardzo odczuwalne. Zadbanie o dobrą klimatyzację na pewno wspomoże eliminację tego problemu.

Czym zatem kierować się przy wyborze piętra, na którym przyjdzie ci mieszkać? Przede wszystkim swoim własnym gustem i widokiem z okna. Jeżeli preferujesz widok na panoramę miasta, wybierz mieszkanie na wyższych poziomach. Na balkonie lub tarasie w naszych luksusowych penthousach będziesz mógł podziwiać otoczenie, kiedy tylko zechcesz. Jeżeli cenisz sobie bardziej ?przyziemny? widok, a na korony drzew nie chcesz patrzeć z góry, lepszym wyborem okażą się mieszkania na niższych kondygnacjach. Sprawdź, na którym poziomie budynku poczujesz się najlepiej, twój komfort jest najważniejszy!