fbpx

Mieszkanie idealne dla singla

idealne dla singla

Liczba singli rośnie w każdym kolejnym roku. Bycie singlem nie jest niczym wstydliwym, a bycie w związku już dawno przestało być koniecznością. Dlatego też na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej propozycji mieszkań dla singli. Idealne mieszkanie dla jednej osoby powinno spełniać konkretne wymogi, aby mogło sprostać jej potrzebom, oczekiwaniom i możliwościom finansowym. Czy kawalerka to idealne mieszkanie dla singla, czy niekoniecznie?

Konkretne oczekiwania singla

Styl życia singla jest zgoła inny od codzienności młodych małżeństw czy rodzin z dziećmi. Mieszkanie dla singla nie musi cechować się dużym metrażem, ponieważ właściciel większość czasu spędza poza domem. Nowe mieszkanie od dewelopera to jedna z lepszych propozycji dla singli, którzy chcą urządzić wnętrze według własnych upodobań. Mogą zakupić kawalerkę w stanie deweloperskim i dostosować ją pod własny styl życia. Osoby żyjące bez drugiej połówki oczekują wygodnego miejsca do relaksu i wypoczynku. Kuchnia nie musi być dużych rozmiarów, gdyż gotowanie dla jednej osoby nie wymaga ogromnej przestrzeni. Niewielkie metraże są tańsze w zakupie i eksploatacji, co jest ważnym walorem dla osób, które przynoszą do domu jedną wypłatę.

Małe, ale funkcjonalne mieszkanie

Mieszkanie dla singla w większości wypadków jest małe, ale nie oznacza to, że nie jest funkcjonalne. Często single większość czasu spędzają poza domem, ale nie jest to norma. Wiele osób aktywnie spędza czas w swojej twierdzy, która jest dla nich azylem i miejscem spotkań ze znajomymi. W takim wypadku ważne, aby mieszkanie miało funkcjonalny salon i praktyczną kuchnię. Sypialnia musi być centrum relaksu, w którym można się zregenerować i porządnie wypocząć po aktywnym dniu.