fbpx

Kupno apartamentu pod wynajem. Co warto wiedzieć?

mieszkanie na wynajem

Obecnie zakup nowego mieszkania jest jedną z najlepszych form inwestycji kapitału. Zapotrzebowanie na mieszkania jest w Polsce cały czas ogromne, dlatego też osiągają one stosunkowo wysokie ceny. Zaletą tego stanu rzeczy jest to, że większość mieszkań cały czas zyskuje na wartości. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup mieszkania na wynajem, by w przyszłości sprzedać je z zyskiem.

Czy to się opłaca?

Zdecydowanie tak, nawet jeśli mielibyśmy kupić apartament na kredyt. Osoby wynajmujące go od nas tak naprawdę będą spłacać za nas raty. Jeśli do tego ciekawie go urządzimy, możemy sprzedać go za większą kwotę za kilkanaście lat. Nowie osiedla powstające na obrzeżach miast obecnie są przez wiele osób krytykowane. Nie ma w nich jeszcze prężnie działających sklepów i punktów usługowych, przedszkoli, szkół i sprawnie działającej komunikacji miejskiej. Pamiętajmy jednak, że miasta nieustająco rozrastają się i rozbudowują, a osiedla ?ożywają? dopiero wtedy, gdy na dobre zamieszkają w nich lokatorzy mieszkań. Nowe osiedle, które wydaje się być puste i nieciekawe, za kilkanaście lat będzie w pełni funkcjonującą częścią miasta. Wartość mieszkania, jak wiadomo, znacząco podskoczy.

Na co zwrócić uwagę?

Oglądając nowe apartamenty, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy i na chwilę wcielić się w rolę wynajmującego. Oceńmy osiedle już od wejścia na nie. Wybierzmy takie, na którym jest czysto, zieleń jest zadbana, a mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Osoby wynajmujące mieszkania często zwracają uwagę na to, czy w bloku jest winda. Przewożenie dobytku jest z nią o wiele łatwiejsze. Większość osób lubi mieszkania jasne i przestronne. Kupując mieszkanie na wynajem, zdecydujmy się raczej na takie, które nie ma długiego, wąskiego korytarza i ciasnych zakamarków. Zwróćmy także uwagę, czy w mieszkaniu jest balkon albo taras. Palacze chętnie będą wychodzić ?na dymka? na własny balkon, mieszkanie nie przesiąknie więc przykrym zapachem. Wybierzmy lokal, który znajduje się w najbliżej przystanku, a jeśli jest taka możliwość, wykupmy miejsce w garażu. To duży plus dla tych wynajmujących, którzy posiadają własne auto.