fbpx

Koszty remontu mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego

urządzanie mieszkania

Osoby, które chcą kupić nowe mieszkanie w końcu staną przed problemem jego remontu. Niewiele z nich jednak wie, że koszty wyremontowania i urządzenia mieszkania z rynku wtórnego są o wiele wyższe, niż lokalu zakupionego na rynku pierwotnym. Dlaczego tak się dzieje?

Renowacja, a potem remont

To bardzo proste. Stare mieszkania wymagają wiele zachodu, aby doprowadzić je do takiego stanu, jak deweloperski. W budynkach budowanych kilkadziesiąt lat temu używano zupełnie innych technik i materiałów budowlanych, a umiejętności i zaangażowanie w pracę ekip budowlanych pozostawiało wiele do życzenia. Inne były tez potrzeby ? dawniej w mieszkaniach nie używało się tyle urządzeń elektronicznych, co obecnie. Remont starego mieszkania wiąże się z ogromem ?brudnych? prac: kuciem, gipsowaniem, gładzeniem, wyburzaniem, które pochłaniają sporą część budżetu na remont. Właściciele często muszą wymienić w nim okna na nowe, a do tego zająć się ścianami, aby były idealnie równe. Dopiero po położeniu na nich gładzi wyglądają tak, że wystarczy farba, aby mieszkanie sprawiało wrażenie nowoczesnego i zadbanego. Wiele osób decyduje się także na położenie w mieszkaniu nowej elektryki. Dzięki temu w każdym pomieszczeniu można zaplanować wygodną liczbę gniazdek. W starych mieszkaniach problem ten często pojawia się przy planowaniu kuchni, gdy okazuje się, że bez rozgałęziacza nie da się podłączyć kuchenki, piekarnika, zmywarki, lodówki, czajnika, ekspresu do kawy, robota kuchennego, blendera i innych gadżetów, których kiedyś po prostu w Polsce nie było. Remont starego mieszkania to także często wyburzanie ścian, by nowocześnie połączyć salon z kuchnią. A to z kolei oznacza koszty zamówienia kontenera na gruz.

Nowe budownictwo

Nowe mieszkania są w zasadzie gotowe, by po przeprowadzeniu drobnych prac i zainstalowaniu sprzętu można się było do nich wprowadzać. Remont nie jest tak drogi, a przede wszystkim tak bardzo czasochłonny, jak przy mieszkaniu z rynku wtórnego. Urządzanie mieszkania odebranego od rzetelnego developera to w zasadzie prawdziwa przyjemność.