fbpx

Ile trwa oczekiwanie na mieszkanie z rynku pierwotnego?

mieszkanie z rynku pierwotnego

Zakup mieszkania od dewelopera to poważna decyzja, która pozwoli na osiedlenie się we własnych czterech ścianach. Choć procedura zakupu nie jest skomplikowana, otrzymanie mieszkania ?od ręki? jest często niemożliwe. Podejmując decyzję o wzięciu mieszkania z rynku pierwotnego, warto mieć to na uwadze.

Rynek pierwotny a wtórny

Na rynku pierwotnym można znaleźć nieużywane mieszkania, w których nikt jeszcze nie mieszkał. Mogą zostać oddane nowym właścicielom w stanie surowym (umeblowanie i aranżacja jest zależna tylko od ich inwencji) bądź nieco droższym, zwanym ?pod klucz?. Mieszkanie takie jest w pełni urządzone i umożliwia bezpośrednie wprowadzenie się do niego. Za sprzedażą mieszkań z rynku pierwotnego stoi deweloper, z którym następnie podpisywane są umowy i ustalane wszelkie formalności.

Analogicznie na rynku wtórnym znajdują się mieszkania dotychczas używane. W tej kategorii można znaleźć rozmaite rodzaje mieszkań ? od gustownych apartamentów po skromne kawalerki. Bardzo często dostępne są tam również lokale zniszczone, które po zakupieniu będą wymagały przeprowadzenia gruntownego remontu. Z racji, iż są to mieszkania z drugiej ręki, ich przekrój i sposób wykończenia będzie się różnił.

O czym warto wiedzieć przed zakupem mieszkania od dewelopera?

Z wielu względów to właśnie nowe mieszkania na sprzedaż cieszą się największą popularnością na rynku nieruchomości. Jedną z podstawowych zalet jest otrzymanie mieszkania w nowym budownictwie, gwarantującym pełnię bezpieczeństwa i estetyki. Nie trzeba będzie obawiać się błędów w instalacji wodnej oraz gazowej, prowizorycznie poprawianej przez poprzedniego właściciela. Pozwoli to także na oszczędzenie czasu, nerwów i pieniędzy, które trzeba byłoby wyrzucić na przeprowadzenie remontów w mieszkaniu z ?drugiej ręki?. Zakup mieszkania w stanie deweloperskim pozwala także na pełną aranżację wnętrza w zgodzie z wymarzonymi standardami.

Kupując mieszkanie od dewelopera, należy się liczyć z długim okresem oczekiwania na wprowadzenie się. Jeżeli zakupiło się mieszkanie jeszcze na początku jego powstawania, do przekazania kluczy może minąć kilka lat. Kwotę, którą wpłaca się za mieszkanie, należy powiększyć o sumę niezbędną do przeprowadzenia remontu i umeblowania mieszkania. Nieodpowiednio kontrolowane koszty wykończenia mieszkania potrafią wyjść spod kontroli.

Nasza firma oferuje mieszkania w trzech lokalizacjach ? Łodzi, Krakowie i Tarnowie. Stawiamy na jak najlepsze lokalizacje naszych lokali, aby zagwarantować przyszłym nabywcom niebanalne widoki na okolicę i bezpieczeństwo.