fbpx

Garaż ? wielki plus nowoczesnego apartamentowca

garaże podziemne dla lokatorów

Samochód w rodzinie dawno przestał być dobrem luksusowym. Wybór zarówno nowych auta z salonu, jak i pojazdów z drugiej ręki jest tak duży, że w wielu rodzinach dostępne są co najmniej dwa samochody. Liczba aut na polskich ulicach wzrasta, a mieszkańcy bloków coraz częściej skarżą się, że nie mają gdzie zaparkować pod własnym domem. Dlatego tak wiele osób chętnie kupuje mieszkania w nowym budownictwie, a wraz z nimi ? miejsce parkingowe w garażu podziemnym.

Własne miejsce w garażu

W nowobudowanych osiedlach developerzy dbają o to, aby mieszkańcy mogli parkować swoje samochody w garażach podziemnych. Garaże są dostępne tylko dla mieszkańców bloku, a miejsca mają swoje numery, dzięki czemu po powrocie z pracy lokator nie musi martwić się, że ktoś zajmie jego miejsce. Nowe inwestycje mieszkaniowe mają być z założenia jak najbardziej ergonomiczne i przyjazne lokatorom. Dlatego też do poziomu garażu dojeżdżają windy. Taki projekt bloku zdecydowanie ułatwia np. dostarczenie zakupów z bagażnika do mieszkania. Miejsce postojowe w garażu podziemnym to zupełnie inny komfort korzystania z samochodu niż parkowanie go na osiedlowej uliczce kilkadziesiąt metrów od klatki.

SPA dla samochodu

Nowe inwestycje mieszkaniowe z miejscami garażowymi to prawdziwe salony SPA dla samochodów, które dzięki nim zyskują o wiele lepszą żywotność. Karoseria auta nie jest stale narażona na działanie wilgoci, a akumulatory nie muszą cierpliwie znosić długich, mroźnych nocy. Auto jest o wiele bezpieczniejsze, a miejsce jego parkowania przekłada się także na niższą składkę AC. Przy samochodzie wygodniej jest wykonać drobne prace naprawcze, w zimie nie trzeba rezerwować czasu na odśnieżanie i ?skrobanie? pojazdu rano, przed wyjazdem do pracy. W gorące dni pojazd nie nagrzewa się, przez co wsiadanie do niego jest o wiele przyjemniejsze. Rodzice małych dzieci nie muszą martwić się, że maluchy wysiadają z auta bezpośrednio przy ruchliwej ulicy. Garaże w nowym budownictwie są zazwyczaj dobrze oświetlone, przestronne i bezpieczne.

Miejsce garażowe. Czy warto?

Czy warto zatem wykupić miejsce garażowe? To zależy. Jeśli w nowym mieszkaniu planujemy zamieszkać, jest to w stu procentach dobry pomysł. Zakup należy jednak dobrze przemyśleć, jeśli kupujemy mieszkanie jako inwestycję. Miejsce w garażu nie jest małym wydatkiem, a stopa zwrotu nie jest tak wysoka, jak z powierzchni mieszkaniowej. Z drugiej strony wiele osób chętniej kupuje mieszkania z miejscem garażowym, łatwiej więc będzie znaleźć w przyszłości na nie kupca. Nad zakupem trzeba się więc spokojnie zastanowić.