fbpx

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

mieszkania od firm deweloperskich

Poszukując mieszkania na sprzedaż, często zadajemy sobie pytanie: czy kupić mieszkanie na rynku wtórnym, a może lepiej na rynku pierwotnym od dewelopera? Podpowiemy, jak nie popełnić błędu i dokonać właściwego wyboru.

 

Mieszkanie dostosowane do naszych potrzeb

Kupno mieszkania to poważna i duża inwestycja. Dlatego też powinna być ona dokładnie przemyślana. Lokal powinien spełniać niemal wszystkie nasze potrzeby związane z funkcjonalnością, lokalizacją oraz infrastrukturą osiedlową. Decydując się na skorzystanie z ofert domów i mieszkań na sprzedaż, które dostępne są w biurze deweloperskim, zyskujemy możliwość personalizacji mieszkania lub domu. Mamy możliwość wybrać  układ pomieszczeń czy określony rodzaj materiałów wykończeniowych. Możemy zdecydować się na odbiór mieszkania w stanie deweloperskim, dzięki czemu będziemy mogli urządzić je według naszego uznania. Możliwy jest też wybór mieszkania już urządzonego, tak byśmy mogli się do niego od razu wprowadzić. Dużym plusem jest możliwość montażu sprzętów i rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić energię, a więc i zmniejszyć przyszłe opłaty.

 

Mniej formalności i korzystniejsze ceny

Osoby, które decydują się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, muszą zweryfikować akt notarialny kupna mieszkania przez obecnego właściciela, sprawdzić odpisy w księdze wieczystej oraz zdobyć zaświadczenie od właściciela o braku zaległości czynszowych i zobowiązania do wymeldowania wszystkich osób. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, wszystkie formalności załatwiamy w firmie deweloperskiej. Wystarczy jedynie sprawdzić dokumenty rejestrowe dewelopera i jego licencję oraz dokładnie przejrzeć wszystkie postanowienia umowne. Mniej formalności to nie tylko oszczędność czasu, ale też niższe koszty transakcyjne. Nowe mieszkania budowane przez deweloperów charakteryzują się świetnymi parametrami izolacyjnymi, dlatego niższe będą również koszty eksploatacyjne. Warto również pamiętać, że nowe mieszkanie już na starcie jest więcej warte od mieszkania z rynku wtórnego. Jego cena z biegiem lat nie spadnie tak szybko. Jeśli w okolicy planowane są inwestycje poprawiające komunikację, to może ono wręcz zyskać na wartości.