fbpx

W czym nowobudowane mieszkania są lepsze niż stare?

Nowe inwestycje mieszkaniowe

Osoby szukające nowego mieszkania dla siebie nie raz zastanawiają się, czy lepiej zdecydować się na lokum z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Lokale z rynku wtórnego często mają ciekawą lokalizację, jednak bloki budowane były w bardzo starych technologiach, co zwłaszcza dla młodych osób, może okazać się bardzo problematyczne. W czym nowobudowane mieszkania są lepsze od starych?

Nowoczesne projekty

Nowe mieszkania mają zazwyczaj bardzo przemyślany rozkład pomieszczeń. Raczej nie zdarzają się w nich długie, ciemne korytarze, czy nieustawne pokoje. W dobie energooszczędnych, szczelnych okien, projektanci nie muszą martwić się o to, że będą one wypuszczały ciepło z domu. W nowych budynkach okna zazwyczaj są dość spore, dzięki czemu mieszkanie jest dobrze oświetlone i wydaje się większe oraz bardziej przestronne. Deweloperzy wiedzą, jak wiele osób ceni sobie chociaż mały balkon czy taras. Dlatego w nowe bloki projektuje się tak, by jak najwięcej mieszkańców miało dostęp do własnego balkonu. To, co może irytować młodych ludzi w starym mieszkaniu, to niewydajna sieć energetyczna i mała ilość gniazdek. Kiedyś liczba sprzętów zasilanych z gniazda była w mieszkaniu znacząco mniejsza. Nowe lokale oferują mocne i dobrze rozbudowane sieci, dzięki czemu włączenie zmywarki i pralki na raz, nie powoduje wyskoczenia korków. Nowoczesne mieszkanie to także tańszy i łatwiejszy remont. Deweloperzy biorą na siebie odpowiedzialność za to, by ściany były idealnie równe, a wszystkie kąty proste.

Wygląd osiedla

Nowe inwestycje mieszkaniowe zazwyczaj oznaczają również piękną, zadbaną okolicę. W nowoczesnych osiedlach nie ma miejsca na zadeptane, nieogrodzone trawniki, zniszczone płytki chodnikowe czy wulgarne graffiti na ścianach. Mieszkańcy mogą wykupić własne miejsce parkingowe, wyjścia z klatek nie są więc zastawione samochodami. Wielu deweloperów buduje także bezpieczne placyki zabaw dla maluchów. Niektóre inwestycje są ponadto ogrodzone, dzięki czemu wyjeżdżając na urlop, możemy być spokojni o swoje lokum.