fbpx

Częste błędy popełniane przy kupnie mieszkania

kupno mieszkania

Dzisiaj zakup mieszkania wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. To sprawiło, że zniknęły problemy z braniem kredytu w obcej walucie czy postawienie na niekompetentnego dewelopera. Jednak kupujący popełniają te same, popularne błędy, które potrafią przysporzyć niemałych problemów. Warto wiedzieć, jak wygląda zakup nieruchomości i na co należy uważać podczas tego procesu, w  przeciwnym wypadku zła inwestycja może nas dużo kosztować. 

O czym należy pamiętać podczas zakupu mieszkania?

Rynek nieruchomości w Polsce prosperuje, dlatego  w każdym większym mieście buduje się nowe obiekty mieszkalne. Jest to spowodowane wysokim popytem na nieruchomości, przez co zakup nowego mieszkania się opłaca. Niemniej,  należy wystrzegać się popularnych błędów popełnianych podczas zakupu mieszkania:

– kupowanie jak najtaniej – wiele osób pragnie  jak najbardziej oszczędzić na zakupie mieszkania. Należy jednak pamiętać, że to inwestycja na całe życie, a skąpienie, może skutkować niespełnionymi oczekiwaniami dotyczących między innymi pomieszczeniami i lokalizacją,

– kupowanie bez odpowiednich nakładów finansowych – niektórzy  decydują się na zakup nieruchomości, która jest poza zasięgiem ich możliwości finansowych. Może to skutkować popadnięciem w długi lub zwiększeniem kosztów utrzymania. Przed zakupem trzeba  dokładnie przeanalizować swoją zdolność kredytową,

– zakup mieszkania w pośpiechu – emocje związane z zakupem mieszkania są duże, przez co wielu nabywców nie robi rozeznania  na rynku i zbyt wcześnie finalizuje transakcję. Warto wcześniej zrobić porównanie cen i rynku, a przede wszystkim nie podejmować decyzji pod wpływem impulsu czy  presji czasu.